SP v biatlonu Holmenkollen – Velkolepé zakončení letošní sezóny

Biatlonová sezóna 2019/20 se nezadržitelně blíží ke svému vrcholu. Tím budou závody v norském Holmenkollenu, které definitivně rozhodnou o tom, kdo si pro sebe ukořistí velký křišťálový glóbus za celkové prvenství ve Světovém poháru. Nejlépe k němu zatím mají nakročeno Martin Fourcade a mezi ženami Dorothea Wiererová. 

Ale oběma na záda dýchají jejich norští pronásledovatelé – Tiril Eckhoffová a Johannes Boe, kteří rozhodně nebudou chtít dát svoji kůži lacino. Obzvláště druhý jmenovaný to na domácích tratích umí, vloni zde opanoval všechny tři individuální závody! Už jenom z tohoto důvodu se dá očekávat, že se bude jednat o opravdu důstojné a nervy drásající zakončení letošního biatlonového roku.

Jedna z nejtradičnějších zastávek SP

To se navíc uskuteční v opravdu malebném a nově zrekonstruovaném areálu, který je jenom na stadionu obklopujícím střelnici schopen pojmout až 6 500 diváků. Zaplněn bude zajisté do posledního místečka (pokud to koronavirus dovolí), ostatně jako vždy během několika posledních let. Zmiňovaná rekonstrukce zde probíhala průběžně od sezony 2010/11 a dokončena byla roku 2015 – Holmenkollen tedy nabízí fanouškům opravdu perfektní zázemí.

V minulosti se tu již šestkrát konalo mistrovství světa v biatlonu, přičemž první závody v rámci Světového poháru se na tratích v norském Oslu, jehož je Holmenkollen součástí, odjeli už v roce 1982. Patří tedy k jedněm z nejstarších a nejčastějších hostitelů SP. České fanoušky pak zajisté potěší fakt, že se tu našim biatlonistům daří. Celkem si na své konto dokázali v poslední dekádě připsat tři první (Moravec, Šlesingr a štafeta žen), dvě druhá a jedno třetí místo.

Program

 • Pátek 20. března:
  Sprint žen – 13.15
  Sprint mužů – 16.45
 • Sobota 21. března:
  Stíhací závod žen – 12.45
  Stíhací závod mužů – 14.30
 • Neděle 22. března:
  Hromadný závod žen – 14.00
  Hromadný závod mužů – 15.45

Vstupenky a zájezdy na Biatlon

SP v Biatlonu - Antholz Anterselva 2022

Cena za osobu: 5990 Kč
Termín: 21.01.2022 - 24.01.2022

Zobrazit více