Velká cena Bahrajnu F1 – Dechberoucí závod na poušti

Mistrovství světa vozů Formule 1 se sice aktuálně nachází v období zimního spánku, nicméně jeho nový ročník se nezadržitelně blíží a s ním i VC Bahrajnu, která díky svému tradičnímu březnovému termínu pokaždé patří mezi jedny z vůbec prvních závodů sezóny. V roce 2020 se pojede 22. března, kvalifikace je pak na programu o den dříve. 

Součástí kalendáře královny motorsportu je tato Velká cena už od roku 2004, přičemž na nejvyšší počet vítězství zde dosáhl Sebastian Vettel (4x) a mezi stájemi Ferrari (6x), což je v době nadvlády Mercedesu a Lewise Hamiltona vskutku nevídaná rarita.       

Okruh VC Bahrajnu  

Bahrajnská závodní trať nacházející se v městě Sakhir a nesoucí oficiální název Bahrain International Circuit je dílem proslulého architekta Hermanna Tilkeho. Okruh na délku měří téměř 5 a půl kilometru, a na závodníky na něm čeká celkem patnáct zatáček. Celkem jej piloti F1 během závodu obkrouží sedmapadesátkrát – urazí tedy více než 300 kilometrů.  

Na tribuny se vměstná až 70 tisíc diváků, o bouřlivou atmosféru tak bude jistě dobře postaránoKrom Formule 1 se na této trati jezdí i další populární motoristické seriály, jmenovitě kupříkladu Vytrvalostní mistrovství světa či FIA GT.   

Loňská VC Bahrajnu byla ve znamení souboje Ferrari a Mercedesu

K rozšíření výše zmíněné fantastické sbírky triumfů v Bahrajnu vykročilo Ferrari i v právě skončené sezóně, neboť na startu zaujímali jezdci této stáje první dvě pozice. A pořadí na čele zůstalo neměnné až do 38. kola, kdy Hamilton kolidoval s Vettelem, který to odnesl zlomeným předním přítlačným křídlem a propadem až do středu pole.  

O 8 kol později navíc začal Leclercův vůz vykazovat technické potíže a netrvalo dlouho a oba jezdci Mercedesu jej předjeli – nakonec tedy z toho byl double pro tuto stáj. Každopádně se jednalo o parádní reklamu na závodění.