Grand Prix Maďarska F1 – Dostupná podívaná pro českého fanouška

Rádi byste viděli závody formule 1 na vlastní oči, ale nechce se vám za nimi cestovat nikterak daleko? V takovém případě představuje ideální řešení VC Maďarska, která se sice v kalendáři F1 objevila poprvé již v roce 1936, nicméně pravidelně se jezdí až od roku 1986. Od té doby maďarská GP poznala 16 vítězů, mezi nimiž figurují jména jako Michael Schumacher, Ayrton Senna či Mikka Häkkinen. Ze současných jezdců zde dokázali triumfovat Lewis Hamilton, ten dokonce 6x (!), Sebastian Vettel a Daniel Ricciardo.

Trať VC Maďarska

Okruh Hungaroring, na němž se každoročně koná GP Maďarska, se nachází ve městě Mogyoród vzdáleného jen několik málo kilometrů východně od maďarského hlavního města Budapešti. Dá se k němu dostat z dálnice M3, ze které k němu vedou dva sjezdy.

Tato trať se se svou délkou 4 381 metrů řadí mezi ty vůbec nejkratší v kalendáři F1. Samotný okruh je značně zastaralý, sotva splňující bezpečnostní podmínky, trať je hrbolatá, někde dokonce chybí i obrubníky. Toto všechno ovšem vůbec nic neubírá na atraktivitě zdejšího závodu, ba naopak, ten totiž pravidelně patří k tomu nejnapínavějšímu a nejzajímavějšímu, co lze během formulové sezony spatřit.

Připíše si Lewis Hamilton další triumf nebo tentokráte najde svého přemožitele?

Definitivní odpověď na tuto otázku přinese až neděle 4. srpna 2019, kdy se pojede hlavní závod VC Maďarska, nicméně průběh letošní sezóny Lewise Hamiltona staví jednoznačně do role největšího favorita.

Za Hamiltonova největšího konkurenta v boji o vítězství se dá bezpochyby považovat jeho týmový kolega Valtteri Bottas, jenž letos už několikrát ukázal, že jej dokáže pokořit. Opomenout bychom však neměli ani na německého pilota Sebastiana Vettela, jezdícího v barvách Ferrari, který zde dokázal Hamiltona v posledních čtyřech letech porazit hned dvakrát.

Vstupenky a zájezdy na Velkou cenu Maďarska

Vstupenky na F1 - Velká cena Maďarska 2023 - hlavní závod

Cena za osobu: 2890 Kč
Termín: 30.07.2023 - 30.07.2023

Vstupenky na F1 - Velká cena Maďarska 2023

Cena za osobu: 3190 Kč
Termín: 30.07.2023 - 30.07.2023

Zobrazit více