Premier League a strach Liverpoolu

Kde jinde než na Britských ostrovech by se měla soutěž dohrát? Premier League je soutěží číslo jedna a navíc po neuvěřitelných třech desetiletích může titul vyhrát Liverpool. A je to více než pravděpodobné. Jeho náskok na druhé Citizens je propastných pětadvacet bodů. Ale nic není jisté, vláda sice dovoluje restart soutěže k 1.6. 2020 bez diváků, ale některé týmy se bouří. Posledním příkladem jsou hráči Watfordu, kteří mají velký strach z nákazy koronavirem.

Možná tragédie pro Liverpool

Loni vyfoukl Liverpoolu titul rival z Manchesteru City, letos to může být neviditelný nepřítel. Ano, koronavirus dal Liverpoolu nejistotu. Ta je velmi malá, ale přesto existuje. Kdyby se totiž v Anglii rozhodli ukončit soutěž předčasně a nevyhlásit jejího vítěze, tak by hráči z města The Beatles přišli o oslavy titulu. Pro trenéra Kloppa a fanoušky klubu by to byla velká tragédie, protože na titul čekají již více než třicet let.

Problém neutrálních stadionů

V Anglii přišli se zajímavou myšlenkou dohrát Premier League na neutrálních stadionech. Důvodem je bezpečnost, kterou stadiony na Ostrovech musí splňovat. Tu nejspíše mnozí nedokáží zajistit, protože složky v první linii musí bojovat s pandemií koronaviru a nebudou moci hlídkovat na stadionech. Kluby však protestují a chtějí hrát doma. Nejvíce se ozývají týmy ohrožené sestupem jako je Watford nebo Aston Villa. Další zajímavostí je, že jednotlivé kluby souhlasily s prodloužením smluv hráčům, kterým kontrakt vyprší k 30.6. 2020 do doby dohrání soutěže.

Dohraje se, ale …

V Anglii se soutěž dohraje. Tomu věří všichni fanoušci. Do ochozů se sice k 1.6. 2020 nevrátí, ale hráči jejich týmů na hřiště vyběhnou, i když Watford nyní žije dalšími případy koronaviru. Strach je všudypřítomný, ale všichni věří, že vyhraje fotbal a zase se bude hrát. Kolébka fotbalu nabízí fanouškům velké zápasy a nebylo by moudré, pokud by se nedohrála. Buďme však opatrní, zdraví je totiž to, co potřebujeme všichni.

Vstupenky a zájezdy na FC Liverpool

Vstupenka na Liverpool - Wolverhampton

Cena za osobu: 14990 Kč
Termín: 22.05.2022 - 22.05.2022

Liverpool - Wolverhampton

Cena za osobu: 29890 Kč
Termín: 21.05.2022 - 23.05.2022

Vstupenky na finále Champions League FC Liverpool - Real Madrid

Cena za osobu: 90490 Kč
Termín: 28.05.2022 - 28.05.2022

Zobrazit více