2. hrací den Ligy Mistrů

Liga Mistrů má za sebou druhý hrací den, který přinesl mnoho zajímavých a překvapivých výsledků. Fanouškům nabídl téměř v každém utkání velké množství branek, skvělých akcí a zákroků brankářů. V našem příspěvku se na některá utkání podíváme podrobněji, jiná pouze zmíníme. Co tedy přinesl 2. hrací den Ligy Mistrů.

Překvapení

Remíza Realu Madrid

Velké překvapení přinesly úterní zápasy Ligy Mistrů, kdy španělský Real Madrid pouze remizoval s belgickým mistrem z Brugg. Pro všechny fanoušky byla šokem především první půle, po které jejich „miláčkové“ prohrávali 0:2. Po nemalé bouři v kabině a pokynech trenéra Zidana nastoupili hráči Realu do 2. půle s odhodláním výsledek otočit a hned po deseti minutách skóroval jejich kapitán Sergio Ramos. Stadion bouřil a začal věřit, bohužel druhá branka přišla až v 85. minutě z kopačky Casemira a na otočku tak nezbyl čas. Real Madrid tak bude muset „zabrat“ v dalším průběhu skupiny.

Destrukce Tottenhamu

Loňský finalista Ligy Mistrů Tottenham přivítal na svém stadionu hráče Bayernu Mnichov. Úvod utkání byl pro anglické hráče velmi dobrý a rychle vedli 1:0. Poté však následovala pasáž, kdy Bayern do půle výsledek otočil a hned v úvodu 2. poločasu přidal další branky a v 55. minutě svítilo na výsledkové tabuli skóre 1:4. Aby branek nebylo málo, tak do konce utkání Bayern přidal ještě další tři branky, kterým předcházela korekce výsledku z pokutového kopu, který proměnil Harry Kane. Konečný výsledek 2:7 nelze vzít jinak než jako velkou destrukci domácího týmu a překvapení.

Přestřelka v Liverpoolu

Přestože v utkání Liverpool Salzburg nakonec nedošlo k překvapení, tak mnohé ze znalců mohl překvapit průběh utkání, ve kterém hráči Liverpoolu vcelku rychle vedli 3:0 a s rakouským mistrem to vypadalo zle. Pak ale přišlo obrovské vzepětí hráčů Salzburgu a překvapení pro všechny, když v 60. minutě bylo vyrovnáno na 3:3. Nerozhodný výsledek však nevydržel příliš dlouho, protože svým druhým gólem v zápasu vrátil vedení domácímu týmu kanonýr Mohamed Salah. Konečné skóre 4:3 bylo pro fandy úžasné, ale pro trenéry jistě k zamyšlení.

Velká utkání

Pro českého fanouška muselo být zážitkem první vystoupení Slavie Praha v Lize Mistrů v domácím prostředí. Hráči Dortmundu sice nakonec zvítězili rozdílem dvou branek, ale Slavisté se nemají za co stydět. Jejich výkon byl obdivuhodný. Škoda jen, že z tlaku a vytvořených příležitostí nedokázali vstřelit alespoň jednu branku. Velké utkání se odehrálo i v Barceloně, která hostila Inter Milán. Oba týmy patří k evropské špičce a na hřišti to bylo od počátku znát. Inter v průběhu utkání vedl, ale hráči „Barcy“ dokázali výsledek zápasu otočit a na konci slavili vítězství 2:1, které jim jistě pomůže k postupu ze skupiny. Další utkání a jejich výsledky najdete v závěrečném souhrnu.

Souhrn

2. hrací den Ligy Mistrů přinesl v souhrnu následující výsledky:

 • Bergamo – Šachťar – 1:2 – ukrajinský mistr rozhodl o své výhře gólem v nastavení
 • Real Madrid – FC Bruggy – 2:2
 • Manchester City – Dinamo Zahřeb – 2:0
 • CZ Bělehrad – Olympiakos – 3:1
 • Lokomotiv Moskva – Atlético Madrid – 0:2
 • Tottenham – Bayern – 2:7
 • Juventus – Leverkusen – 3:0
 • Galatasaray – PSG – 0:1
 • Slavia – BVB – 0:2
 • Genk – Neapol – 0:0
 • Liverpool – Salzburg – 4:3
 • Lille – Chelsea – 1:2
 • Zenit – Benfica – 3:1
 • Valencia – Ajax – 0:3
 • Barcelona – Inter – 2:1
 • Lipsko – Lyon – 0:2

Z výsledků je patrné, že 2. hrací den Ligy Mistrů padalo celkem velké množství branek, přičemž mnohé z nich byly pro fanoušky výstavní. K určitým překvapením došlo v celkem pěti utkáních, protože ke třem zmíněným přičtěme ještě domácí prohry Bergama a Lipska. V ostatních utkáních favorité neztráceli. 2. hrací den berme jako pozvánku k dalšímu sledování zápasů Ligy Mistrů nejen u televizních obrazovek, ale třeba přímo na vybraném stadionu. Stojí to opravdu za to.

Vstupenky a zájezdy na fotbal

Vstupenky na West Ham - KRC Genk

Cena za osobu: 1390 Kč
Termín: 20.04.2023 - 20.04.2023

Vstupenky na West Ham - Newcastle United

Cena za osobu: 2090 Kč
Termín: 05.04.2023 - 05.04.2023

Vstupenky na Manchester United - Brentford

Cena za osobu: 5090 Kč
Termín: 05.04.2023 - 05.04.2023

Vstupenky na West Ham - Aston Villa

Cena za osobu: 1990 Kč
Termín: 05.04.2023 - 05.04.2023

Vstupenky na West Ham - Southampton

Cena za osobu: -10 Kč
Termín: 02.04.2023 - 02.04.2023

Zobrazit více