Osobnosti budoucího EURA 2020

EURO 2020 se přibližuje nevídanou rychlostí. Dvacet týmů už má jistou účast na šampionátu a v každém z nich najdeme osobnost, která by měla tým táhnout na vrchol. My jsme se pokusili vybrat čtveřici hráčů, u kterých předpokládáme, že budou patřit k tahounům svých týmů a mohli by se stát tváří celého EURA.

Cristiano Ronaldo

Čas nelze zastavit a portugalskému fenoménu je už 35 let. Pro Ronalda to možná bude poslední evropské mistrovství, a tedy i šance získat druhý titul spolu se svými krajany. V roce 2016 Portugalci dokázali EURO vyhrát, když ve finále zdolali domácí Francii. V současnosti Cristiano válí v Juventusu Turín, se kterým by rád dosáhl na obhajobu prvenství v domácí soutěži a vítězství v Lize Mistrů. Pokud by se toto povedlo, pak by se portugalskému kapitánovi otevřela cesta k neuvěřitelnému hatricku, kterého by mohl v tomto roce na EURU dosáhnout. Otázkou je bude na to skvělý Ronaldo ještě mít?

Kylian Mbappé

Francouzský reprezentant Kylian Mbappé patří k nejtalentovanějším útočníkům současnosti. Oproti Ronaldovi má v jednadvaceti letech kariéru před sebou. Jeho týmem je francouzské PSG, které směřuje k titulu ve francouzské lize a má šanci vyhrát Ligu Mistrů. V roce 2018 dokázal s Francii vyhrát Mistrovství světa a nyní před ním stojí další meta – EURO 2020. Jeho fotbalové dovednosti jsou neskutečné a právě Kylian by mohl patřit k nejlepším střelcům turnaje. Záležet však bude na tom, jak se jeho Francii bude dařit.

Raheem Sterling

Anglie bude patřit mezi favority EURA 2020, i když nejspíše ztratila svého nejlepšího střelce Harry Kanea. I proto bude v útoku spoléhat na dvacetipětiletého útočníka Manchesteru City Raheema Sterlinga. Jeho výhodou by měl být obrovský hlad po gólech a neuvěřitelná síla, vůle a bojovnost celé anglické reprezentace. Její hráči jsou v ideálním věku a na úspěch na šampionátu čekají už hodně dlouho. I to by mohlo katapultovat Sterlinga mezi střelce a osobnosti EURA 2020.

Patrik Schick

Nebyli bychom dobří vlastenci, pokud bychom nehledali možnou osobnost EURA 2020 v českém týmu. Pro nás by jí mohl být Patrik Schick. Ve 24 letech ožil na hostování v Lipsku, a pokud mu pomohou spoluhráči, pak může být hvědou mistrovství. Za český národní tým nastoupil prozatím ve 22 utkáních a nastřílel 9 branek. Dokáže velmi dobře držet míč a pomoci tak spoluhráčům při přechodu do útoku a ve vápně je velmi nebezpečný. Pokud mu EURO sedne, pak bude patřit k nejlepším.

Ať bude osobností EURA 2020 někdo z námi zmíněné čtveřice nebo překvapí někdo další, tak pro fanoušky to bude skvělý šampionát. A mnohé stadiony jsou z Čech dostupné autem a být u toho, povzbudit své favority a vidět úžasný fotbal by měl chtít každý z věrných českých fanoušků. A my jsme tu od toho, abyste na vstupenky nebo celé zájezdy dosáhli snadno a rychle.