MS v hokeji 2020 – Kdo jsou největší favorité?

Hokejové mistrovství světa s pořadovým číslem 84 se nezadržitelně blíží, do jeho startu zbývají už jenom necelé tři měsíce. Od 8. května 2020 se ve švýcarských městech Curych a Lausanne uskuteční největší hokejová akce letošního roku, na níž samozřejmě nebudou chybět ani čeští hokejisté – ty však bohužel pasovat do role největších favoritů rozhodně nemůžeme. Pojďme se tedy podívat, komu jsou podle sázkových kanceláří přisuzovány největší šance na celkové prvenství.

Kanada

Asi málokoho překvapí, že za vůbec největšího favorita je považována Kanada, tedy pravidelný aspirant na nejvyšší umístění. Nicméně pokud nahlédneme nezaujatě do statistik, tak její postavení zas tak neotřesitelné není, neboť za posledních 12 let zvítězili Kanaďané pouze dvakrát! Ovšem letos se do Švýcarska chystá silný kanadský výběr, takže o favoritovi je jasno. Kanaďané se představí ve skupině A po boku našich hokejistů.

Rusko

Je to právě Rusko, samozřejmě s dopomocí Sovětského svazu, které má na svém kontě nejvíce zlatých medailí z mistrovství světa! Ruskou sbornou poslední roky táhnou kupředu zejména Malkin, Ovečkin a Kučerov. Minimálně dva z nich ale budou letos chybět, šance se tak otevírá mladým ruským puškám. A to častokráte bývá předzvěstí úspěchu. Rusové byli nalosováni do skupiny B, kde by jejich největším konkurentem měli být hokejisté Finska.

Švédsko

Nejúspěšnější tým poslední dekády, co se celkových triumfů týče. Letos se zdálo, že by Švédové nemuseli být zas tak silní, ale jejich zlepšující se výkony v přípravných turnajích Euro Hockey Tour dávají tušit, že je s nimi nutno počítat i na MS 2020. Dosti však bude záležet, zdali bude hrát nejproduktivnější hráč minulého šampionátu William Nylander, jehož tým je v NHL aktuálně na pozicích zajišťujících play-off, které se kryje s termínem MS. Švédsko bude hrát spolu s Českem ve skupině A.