Vrcholy olympijských her 2020

Největší sportovní událost letošního roku se bude konat v termínu od 24. července do 9. srpna v japonském Tokiu. Řeč je samozřejmě o olympijských hrách, do jejichž programu se vrací baseball a softball. Premiérově se na LOH představí sportovní lezení, karate, surfing a skateboarding. Největší lákadla však budou přece jenom někde jinde. Pojďme se tedy podívat, na jaká nejzajímavější sportovní zápolení se můžete těšit.

Běh na 100 metrů mužů (2. srpna)

Jednoznačně nejsledovanější závod několika posledních vydání olympijských her. Zájem diváků přitahoval především fenomenální a dosud nepřekonaný sprinter Usain Bolt. Ten však už letos startovat nebude, šance se tak otevírá dalším atletům. Konkrétně na startu závodu na 100 metrů bude stát třeba šestý muž historických tabulek 24letý Christian Coleman (9.76) či o rok mladší Nigerijec Divine Oduduru, jenž se už dokázal přiblížit času 9.80.

Finále mužského basketbalového turnaje (8. srpna)

Zbytek světa proti USA, tak by se dal charakterizovat olympijský basketbalový turnaj. Najde se letos přemožitel amerických basketbalistů, tak jako tomu bylo naposledy roku 2004 v Aténách, kdy se z triumfu radovali Argentinci, nebo opět hráči Spojených států amerických ukáží svou nadvládu? Odpověď se dozvíme 8. srpna 2020. Za největší konkurenty USA jsou považováni krom Argentinců i Španělé a Srbové, kteří hráli poslední finále v Riu.

Maraton (8. a 9. srpna)

Nejtradičnější součást olympijského programu. Závody v maratonu tradičně uzavírají OH, nejinak tomu bude i v letošním roce. Ženy se postaví na start 8. srpna, přičemž největší favoritkou na vítězství bude světová rekordmanka Brigid Kosgeiová. Mezi muži, kteří poběží o den později, bude největší pozornost upřena jednoznačně na Eliuda Kipchogeho, jenž se stal prvním člověkem, který uběhl maratonskou vzdálenost pod 2 hodiny – byť tedy v neoficiálním závodě.