Dubaj a Acapulco – Nejluxusnější ATP 500

Na konci února se oko tenisového fanouška vždy obrátí na dvě velmi luxusní místa naší planety: Dubaj a Acapulco. Dubajský turnaj byl často zvolen jako nejlepší tenisový turnaj na této úrovni, Acapulco patří kvůli entuziastickým (ale i často ne moc férovým) fanouškům mezi nejtemperamentnější turnaje tůry.

Letos se nám představili na těchto turnajích světová jednička Novak Djokovic i světová dvojka Rafael Nadal. Každý ale někde jinde.

ATP 500 Dubaj

Loňský vítěz Roger Federer se kvůli zranění nemohl dostavit do Dubaje, bylo tedy jasné, že úplně jedno, kdo zde zvítězí, Rakušan Dominic Thiem se tak stane poprvé světovou trojkou, a proboří po pocitově nekonečné době velkou trojku. Jako největší atrakce sem proto přicestoval Novak Djokovic. Srbský hráč, který momentálně zažívá jeho nejlepší začátek roku celé kariéry, přijel do Dubaje s drtivou bilancí 13:0, a ani tady se projevilo, že neměl náladu prohrát. Pouze v semifinále musel odvrátit dva metčbally proti Gael Monfilsovi, přes zbytek turnaje Djokovic nezaváhal. Celkem ztratil ve zbylých 4 zápasech pouze 18 gemů.

Finálovým soupeřem se stal Stefanos Tsitsipas, jenž se probojoval do finále i loni. Ale ani letos nestačily jeho síly na konečného soupeře ve finále. I on měl jen jeden těsnější zápas, a to ve čtvrtfinále s Jan-Lenard Struffem z Německa.

Překvapující byl znovu silný Daniel Evans s Velké Británie, který si zahrál ve semifinále.

ATP 500 Acapulco

V Mexiku se nám představil Rafael Nadal jako neporazitelný tenista. Na cestě k titulu neztratil ani set, a dokázal si se svými protihráči zahrát jako kočka s myší. Největší boj ho čekal v druhém kole, kde musel s Miomirem Kecmanovicem hrát set až do sedmi – vyhrál 6:2 7:5. Bylo dobře poznat, že Nadal nemá momentálně žádné potíže s tělem, a že se mu hraje dobře i na tvrdým povrchu.

Finálovým soupeřem se stal mladý Američan Taylor Fritz, který si zde zahrál své teprve čtvrté finále na okruhu ATP.

O největší zklamání turnaje se postaral loňský vítěz a obhájce titulu Nick Kyrgios. Po dost slabém prvním setu se musel ze zápasu stáhnout – vzdal se hned na konci prvního setu, druhý set se ani nezačal hrát.