French Open – Chybějící Federer a silný Nadal

Jako každý rok se tenisoví fanoušci těší na velký debl grandslamů v létě: French Open v květnu a Wimbledon v červnu. Jako první se můžeme těšit na pařížský přepych, jediný antukový grandslam roku konající se na krásném areálu na západě města. Roland Garros, jak se tomuto turnaji také říká, je na víc posledním tenisovým podnikem, kde se pátý a rozhodující set rozehrává až do konce – nekončí se tu tie breakem.

Jako vždy je jasné, kdo je největším favoritem, a to je Rafael Nadal.

Rafael Nadal a jeho French Open

Když se řekne French Open, každému opravdovému fanoušku bílého sportu nejdříve napadne Rafael Nadal. Byť tu poprvé hrál 2005 ve věku pouhých 19 let, hned první účast využil k vítězství grandslamu. Od té doby zde vyhrál rekordních dvanáct krát, ještě nikdo nevyhrál na žádným turnaji tak často, jako Nadal právě zde.

Španělský matador je i letos, 15 let později, největším favoritem na triumf. Loni se mu podařilo porazit na cestě k vítězství nejen Rogera Federera v semifinále, ale i neuvěřitelně silného antukového hráče Dominic Thiema.

Překvapivá neúčast od Roger Federer

Tato zpráva překvapila celý tenisový cirkus: Roger Federer, slavný Švýcar a rekordman co se týče titulů na grandslamové úrovni, musí kvůli problémům s koleny vynechat antukovou sezonu, a s tím i French Open. Původním plánem bylo zde obhájit loňské semifinále, to se ale teď nepovede. Proto zůstává z velké trojky po Nadalovi pouze Novak Djokovic, který se pokusí zde vyhrát svůj celkem osmnáctý titul, ale teprve druhý v Paříží.

Co očekávat u žen?

I když čeští muži nejsou momentálně naší největší chloubou, ženy nám dělají radost. Plíšková, jako světová trojka a Petra Kvitová jako světová jedenáctka budou patřit mezi nasazené tenistky. Jako favoritky se počítají i Ashleigh Barty a Simona Halepová, světová jednička a dvojka.

Ale přesto není tu tak jasně dané, kdo může vyhrát. Posledních 6 let tu vyhrály vždy jiná sportovkyně, mezi nimi i Serena Williams a Maria Sharapova. Senzace se ukázala loni, kdy do finále vstoupila Markéta Vondroušová. Zvědaví budeme i na belgickou tenistku Kim Clijsters, která se letos vydala na come-back a po novém titulovém lovu.